قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله

چند روزی بیشتر تا دور دوم انتخابات مجلس نهم باقی نمانده و كرسی های مجلس منتظر است تا نمایندگان باقی مانده خود را نیز بشناسد، اما این چند روز از اهمیت خاصی برخوردار است كه می تواند 15 اردیبهشت را به یوم الله دیگری مبدل سازد.
مهم ترین مسئله توجه به اهمیت دور دوم انتخابات است. به واقع باید گفت كه انتخابات هنوز پایان نیافته است و در نقاط حساسی چون پایتخت، این انتخابات دور دوم است كه كار را به اتمام خواهد رساند.

در این میان، نكته قابل توجه آن است كه راه یافتگان به دور دوم با رأی ملت در اغلب حوزه ها، از میان طیف های مختلف اصولگرا می باشند. این مسئله كار را سهل و ممتنع كرده است. اما از سوی دیگر، این وضعیت از انگیزه های لازم برای حضور در دور دوم انتخابات می كاهد، لذا ضروری است تا گروه های مرجع و رسانه های عمومی، بالاخص جریان های اصولگرا در فرصت باقی مانده با برشمردن اهمیت انتخابات دور دوم، ملت را برای حضور در پای صندوق های رأی تشویق و ترغیب كنند.
نكته قابل ملاحظه دیگر توجه دادن اذهان عمومی به این مسئله است كه نباید فراموش كرد كه تعیین تكلیف 65 نماینده مجلس كه تعداد آن بیش از 20 درصد نمایندگان خواهد بود به مرحله دوم رأی گیری واگذار شده است. این میزان از تأثیرگذاری بالایی در شكل گیری مجلس برخوردار است و می تواند در كارآمدی آن تأثیر بسزایی داشته باشد. لذا در این مرحله نیز نباید توجه به اصل اساسی «انتخاب اصلح» را كنار گذاشت و بدون داشتن معیار به پای صندوق های رأی رفت. ضمن آنكه مشاركت حداكثری و انتخاب نمایندگان با آرای بالا نیز بیش از پیش در توانمندسازی نمایندگان مجلس موثر خواهد بود.
این دور از انتخابات بالاخص در تهران از حساسیت بالایی برخوردار است، چرا كه بخش مهمی از فعالان مجلس هشتم به دلیل تكثر آرا و رقابت تنگاتنگ در دور اول، هنوز نتوانسته اند وارد مجلس شوند. معمولاً اینگونه بوده كه نتایج انتخابات تهران و نمایندگان منتخب آن نقش موثری در جهت گیری و اداره مجلس برعهده داشته اند و به نظر می رسد كه در این دوره از مجلس نیز چنین باشد. فقط كافی است به عنوان نمونه به این مسئله توجه كرد كه اغلب بزرگان دو جریان اصلی رقابت كننده در این دور از انتخابات (جبهه متحد و جبهه پایداری) از پایتخت نامزد شده و هنوز نتوانسته اند وارد مجلس شوند.
حضور حداكثری مردم، می تواند پیروزی بزرگ ملت در برابر دشمنان را كامل كند. هنوز از اذهان فراموش نشده كه بیش از سه ماه تلاش مستمر انجام گرفت تا با اتخاذ سیاست «تحریم انتخابات» توسط ضدانقلابیون همراه دشمن و سیاست «تحریم اقتصادی» توسط استكبار جهانی، ملت را از حضور در پای صندوق های رأی مأیوس كنند، اما حماسه 12 اسفند و حضور 65 درصدی ملت آب سردی بود بر تن فرتوت غرب و ایادی آنها! طراحان سیاست تحریم البته هنوز در تلاشند تا به نحوی چهره حماسه بزرگ ملت در انتخابات مجلس نهم را مخدوش كنند، لذا به رفتار انتخاباتی ملت در دور دوم انتخابات نیز دلخوش كرده اند. آنها در تلاشند تا كاسته شدن طبیعی شركت كنندگان دور دوم نسبت به دور اول را (در تمامی انتخابات پیشین نیز چنین بوده است) دستمایه جوسازی روانی قرار داده و بعد از شكست خط تحریم، بار دیگر سناریوی سوخته تقلب در انتخابات و مخدوش بودن آرا را مطرح سازند. هوشیاری و حضور حداكثری ملت در دور دوم خواهد توانست این آخرین امید دشمن را نیز ناامیدسازد.
سخن آنكه مشاركت حداكثری ملت در دور اول انتخابات توانست اردوگاه ضدانقلاب را در آستانه فروپاشی قرار دهد. مستأصل بودن نسبت به حضور یا عدم حضور در انتخابات، درگیری شدید لفظی ضدانقلاب و متهم كردن یكدیگر به خیانت و ایجاد گسست كامل و جدایی و تفرق و چنددستگی تنها بخشی از دستاوردهای این حماسه باشكوه بود.
حماسه 15 اردیبهشت نیز از هم اینك آثار خود را نشان داده است. در آخرین گزارش از اردوگاه ضدانقلاب می توان به دعوت «مهدی خزعلی» از مردم برای حضور در انتخابات با رأی دادن به یكی از نمایندگان تهران اشاره كرد كه موجب درگیری و آشفتگی در فضای سایت های ضدانقلاب شده است. این عنصر ضدانقلاب در مرحله گذشته با صراحت اعلام كرده بود كه «برای اولین بار رأی نخواهم داد و از خانه خارج نخواهم شد» اما وقتی دید كه در خانه ماندن دردی را دوا نمی كند این بار نقش عوض كرده و به هوادارانش گفته «این بار به جای انفعال و تحریم، همه به پای صندوق های رأی می رویم و با تك رأی به «... »، تنها صدای اعتراض مجلس هشتم را تأیید می كنیم»
این تغییر رفتار ضدانقلاب هنوز بخش كوچكی از نتایج بزرگ حماسه ملت در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی است و دستاوردهای بزرگ آن با آغاز به كار مجلس و تشدید روند تكاملی جمهوری اسلامی در سال های آتی آشكار خواهد شد (باش تا صبح دولتت بدمد/كاین هنوز از نتایج سحر است)

مهدى سعیدى
طبقه بندی: سیاسی،
[ دوشنبه 11 اردیبهشت 1391 ] [ 10:40 ق.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات