قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله
رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان سراسر كشور
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه در شرایط كنونی جهان ملتها برای دستیابی به موفقیت باید هوشیارانه در صحنه باشند و ظرفیت های خود را به میدان بیاورند، افزودند: به لطف خداوند، ملت ایران، در صحنه حضور دارد و بصیر و موقع شناس است و دشمن خود را هم به خوبی می شناسد و فریب تظاهر ریاكارانه او به دوستی را نیز نمی خورد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر كشور، ضمن تبیین جایگاه رفیع و نقش بی بدیل معلم، در پایه ریزی جامعه ای سرآمد و مبتنی بر فضیلت های انسانی و علم و دانش، لزوم برنامه ریزی دقیق برای اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را یادآور شدند و با اشاره به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تأكید كردند: ملت ایران روز جمعه یكبار دیگر با حضور در صحنه، هوشیاری، بصیرت و موقع شناسی مثال زدنی خود را به نمایش خواهد گذاشت.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار كه در ایام  بزرگداشت روز معلم برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و تبریك روز معلم ، در بیان جایگاه والا و ارزشمند معلم افزودند: مهمترین ویژگی معلم این است كه انسانهایی با استعدادها، عواطف، احساسات و ظرفیت های فراوان در اختیار او قرار دارند و تلاش و ابتكار معلم می تواند از این كودكان و نوجوانان، دانشمندان برجسته و انسانهای صالح، دانا و توانا بسازد.

حضرت آیت الله خامنه ای، آحاد مردم، آموزش و پرورش و خود معلمان را به قدرشناسی منزلت و جایگاه معلم توصیه و خاطرنشان كردند: عملكرد صحیح، با تدبیر، و دلسوزانه معلم، قطعاً می تواند بنیان مستحكمی را در جامعه پایه ریزی كند كه بسیاری از مشكلات فرهنگی، اخلاقی و رفتاری، در آن حل شده، باشد.
ایشان همچنین با اشاره به فراگیری بی بدیل وزارت آموزش و پرورش در سراسر كشور و حتی در دورترین نقاط، مسئولیت این وزارتخانه را مضاعف دانستند و افزودند: در سالهای اخیر اقدامات قابل تقدیری در آموزش و پرورش انجام شده كه مهمترین آنها تهیه سند تحول بنیادین است اما رسالت اصلی، اجرای این سند تحول است.

آموزش و پرورش از صفات ارزشمند شهدا برای نسل جوان الگو سازی كند

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: لازمه اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، برنامه ریزی دقیق و تهیه نقشه راه و عمل به آن، تا رسیدن به اهداف تعیین شده، است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهمیت بسیار بالای آموزش و پرورش در كشور و نقش آن در تربیت صحیح جوانان و ترویج فضائل اخلاقی در جامعه، خاطرنشان كردند: آموزش و پرورش باید برای نوجوانان و جوانان الگو سازی كند كه بهترین الگوها نیز نوجوانان و جوانان شهید هستند.

ایشان افزودند: باید رفتار و صفات ارزشمند شهدا از جمله غیرت، همت، صداقت، سلامت، فداكاری، بینش والا، رفتار نیك با مردم و پدر و مادر،‌ و همچنین دوستان در مقابل چشم نسل جوان امروز قرار داده شود.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: علاوه بر آموزش و پرورش، دستگاههای تبلیغاتی، صدا و سیما، دستگاههای دولتی و روحانیون نیز در معرفی الگوها و الگوسازی در جامعه، مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

ملت ایران، روز جمعه بصیرت و موقع شناسی خود را به نمایش می گذارد

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزودند: ملت ایران همواره هوشیارانه و در لحظه لازم، كار به هنگام را انجام داده است كه نمونه بارز آن حضور گسترده و درخشان مردم در مرحله اول انتخابات مجلس در اسفند ماه بود كه این موقعیت شناسی تأثیر خود را هم گذاشت.

ایشان با اشاره به تمام نشدن كار انتخابات مجلس نهم، تأكید كردند: ملت ایران با قدم بلندی كه در روز جمعه پانزدهم اردیبهشت برخواهد داشت و با حضور در پای صندوقهای رأی و كامل كردن مجلس نهم، بار دیگر موقع شناسی خود را به دنیا نشان خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه در شرایط كنونی جهان ملتها برای دستیابی به موفقیت باید هوشیارانه در صحنه باشند و ظرفیت های خود را به میدان بیاورند، افزودند: به لطف خداوند، ملت ایران، در صحنه حضور دارد و بصیر و موقع شناس است و دشمن خود را هم به خوبی می شناسد و فریب تظاهر ریاكارانه او به دوستی را نیز نمی خورد.

حضرت آیت الله خامنه ای، انتخابات را یكی از مظاهر حضور در صحنه دانستند و خاطرنشان كردند: در شرایط كشمكش میان قدرتهای مادی، ملت ایران برای اینكه بتواند از حقوق خود و نسلهای آینده دفاع كند، باید همواره حضور در صحنه و هوشیاری را حفظ كند.

افق آینده برای ملت ایران بسیار روشن است

ایشان با تأكید بر اینكه افق آینده برای ملت ایران بسیار روشن است، افزودند:‌ به فضل پروردگار قطعاً فردای ایران اسلامی بهتر از امروز خواهد بود.
در ابتدای این دیدار آقای حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب سند تحول بنیادین گفت: برای اجرایی شدن این سند، 12 كار گروه تخصصی در مركز و هفتصد و پنجاه ستاد در كشور تشكیل شده است.

وی با اشاره به تغییر ساختار در آموزش و پرورش و افزایش ظرفیت پرورشی افزود: تشكیل معاونت تربیت بدنی و سلامت، برنامه ریزی برای اجرای نهضت ملی حفظ قرآن، ساخت یكهزار سالن ورزشی، برنامه ریزی برای مراقبت از آسیب های اجتماعی، تكمیل پوشش آموزشی در همه روستاها، و توجه ویژه به دانش آموزان نخبه از جمله اقدامات انجام گرفته ، است.
طبقه بندی: دینی ، مذهبی،
[ چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391 ] [ 03:18 ب.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات