قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله

ساکنان پادگان اشرف پس از اعلام خبر پیروزی اولاند به جشن و پایکوبی مشغول شدند./ اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی، دو بار برای سخنرانی به کنگره سوسیالیست های فرانسه دعوت شده است.

وب سایت شبکه "العربیه" (Alarabiya) سه شنبه 19اردیبهشت(May.08) نوشت: ««این دور از انتخابات فرانسه نگاه های جهانیان را به خود جلب کرد و گویا جوامع در کشورهای مختلف، به نوعی نتایج این انتخابات را مؤثر در سرنوشت خود می دیدند. در این میان، ایرانیان از جمله مردمی بودند که انتخابات فرانسه را به دقت پی گیری کردند. شاید افزایش شمار مهاجران ایرانی به فرانسه به ویژه در سه سال اخیر پس از انتخابات ریاست جمهوری جنجال برانگیز ایران، در این مسأله موثر باشد.»
این وب سایت برای توضیح بیشتر، افزود: «در جریان ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران، دولت نیکولا سارکوزی رئیس جمهور پیشین فرانسه، با تصویب قانونی راه را برای پناهنده شدن فعالان اصلاح طلب یا به عبارتی "جنبش سبز" به فرانسه باز کرد. پیش از این، عمده پناهندگان ایرانی در فرانسه، وابستگان رژیم شاه سابق این کشور یا اعضاء و هواداران "سازمان مجاهدین خلق" [منافقین] بودند. البته فعالان مستقل و حتی اصلاح طلبان هم در این کشور حضور داشتند اما تا پیش از انتخابات، حضورشان حداقلی بود.»
تارنمای العربیه اضافه کرد: «شماری از اصلاح طلبان در سال های اخیر با سوسیالیست های فرانسه ارتباط خوبی برقرار کرده اند. به طور مثال، "اردشیر امیرارجمند" –مشاور میرحسین موسوی و سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید- که پس از حصر موسوی و کروبی وظیفه هماهنگی اعتراض ها در ایران را بر عهده گرفته است، دو بار به کنگره سوسیالیست های فرانسه دعوت شده و به ایراد سخنرانی پرداخته است. این رابطه باعث شد شماری از فعالان جنبش سبز که در فرانسه حضور دارند، هوادار سوسیالیست ها در انتخابات شوند و حتی برخی به فعالیت در ستاد "اولاند" مشغول شوند. از آنجا که برخی از اصلاح طلبان تمایلات سوسیالیستی دارند، از این رو هواداری آن ها از اولاند، قابل پیش بینی بود.»
این پایگاه خبری در ادامه از خوشحالی مجاهدین خلق [منافقین] از پیروزی سوسیالیست ها در انتخابات فرانسه خبر داد و نوشت: «اما گروه معترض ایرانی که بیشترین استقبال را از پیروزی فرانسوا اولاند کرده، "سازمان مجاهدین خلق" [منافقین] است.{1} پایه های تفکر این گروه که مشی مسلحانه را در مبارزه با نظام جمهوری اسلامی ایران برگزیده، سوسیالیستی است. "مریم رجوی" از رهبران سازمان مجاهدین خلق [منافقین] در اقدامی خلاف قاعده، پس از پیروزی اولاند در مرحله نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و پیش از رسیدن قطعی او به ریاست جمهوری، به او تبریک گفت و برایش آرزوی موفقیت در مرحله دوم کرد.»
در ادامه گزارش العربیه آمده است: ارتباط سازمان مجاهدین خلق [منافقین] با رأس هرم حزب سوسیالیست فرانسه، از پیش آغاز شده است. از سال 2004 فرانسوا اولاند -رئیس جمهور کنونی فرانسه که رهبری حزب سوسیالیست را برعهده داشت- با مریم رجوی دیدار و با سازمان متبوعش اعلام همبستگی کرده بود. شاید این مسأله باعث شد که اعضای سازمان مجاهدین خلق [منافقین] در مناطق مختلف از جمله ساکنان اردوگاه های نظامی در عراق -پادگان اشرف- پس از اعلام خبر پیروزی فرانسوا اولاند به جشن و پایکوبی مشغول شوند. مریم رجوی هم با ارسال پیام تبریکی برای اولاند، انتخاب او را "بهار تغییر در فرانسه" توصیف کرد و در این باره نوشت: «مردم فرانسه با انتخاب شایسته خود، دوران جدیدی را در تاریخ کشورشان آغاز کردند. پیروزی فرانسوا اولاند، پیروزی ارزش های فرانسه، پیروزی حقوق بشر و دموکراسی و احیای فرانسه مهد حقوق بشر است. مردم فرانسه با این انتخاب تاریخی، این درایت را از خود نشان دادند که وفاداری به اصول، اخلاق در سیاست، رد تبعیض و شوینیسم [ناسیونالیسم افراطی] عدالت قبل از هر چیز، چیرگی ارزش های انسانی و تغییر همین الآن را انتخاب کنند.»
طبقه بندی: سیاسی،
[ سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 ] [ 07:59 ب.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات