قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله
شبكه ارتباطی تاش (TCN) چیست؟
«سازمان اطلاعاتی آمریكا» (CIA)، سند محرمانه ای را برای «حمایت از جنبش سبز در ایران» طراحی كرده است كه عنوان «محرمانه و غیرقابل انتشار» دارد

بعد از شكست سنگین اپوزیسیون خارج نشین در كنفرانسهای هامبورگ و اولاف پالمه سوئد و تلاش دولتهای معاندی چون هلند، سوئد، آلمان، انگلیس و فرانسه برای رونق دادن به كسب و كار ضدانقلابها، این بار آمریكا یك تنه وارد صحنه شده است تا شاید بتواند روحی تازه به كالبد بی جان جریان فتنه و ضدانقلابها بدمد و آنها را از خلسه و انزوای سیاسی بیرون بیاورد.
«سازمان اطلاعاتی آمریكا» (CIA) از طریق «شورای دموكراسی آمریكا» (Democracy Council )، سند محرمانه ای را برای «حمایت از جنبش سبز در ایران» طراحی كرده است كه عنوان «محرمانه و غیرقابل انتشار» دارد، این شورا در سند مذكور، مشكلات زیرساختی و عدم یكپارچگی را از دلایل ناكامی در براندازی نظام ایران می داند و پروژه «شبكه ارتباطی تاش (TCN)» را به عنوان یك طرح عملیاتی جامع برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران معرفی می كند. مجری اصلی این طرح «شورای دموكراسی» بوده و رئیس پروژه نیز «اوین كربی» نام دارد.


شبكه ارتباطی تاش(TCN) چیست؟
شبكه ارتباطی تاش (TCN) - كه توسط انجمن دموكراسی آمریكا و با همكاری نمایندگان برجسته ضدانقلابهای خارج نشین توسعه می یابد- با ایجاد نخستین كانال ارتباطی قوی و چند سطحی (پخش برنامه از طریق اینترنت، وب، موبایل و ماهواره) برای ارتباطات و محتوای (سانسور نشده) محلی، به برآورده شدن این خواسته سیا در ایران كمك خواهد كرد.
شبكه ارتباطی تاش در فیس بوك، توییتر، ان پی آر (NPR)، سی اس پن (C-Span) و همچنین رسانه های فارسی زبان تحت پوشش واحد و با تمركز بر مسائل سیاسی و اجتماعی عموم مردم ایران در داخل كشور، منطقه و خارج وجود خواهد داشت. به گفته موسسین این شبكه، شبكه ارتباطی تاش عاملی متحدساز خواهد بود كه به لحاظ تجاری نیز بادوام است و این شبكه ارتباطی، محتوا تولید نخواهد كرد بلكه صرفا برای جامعه مدنی ایران، سرویس های فنی فراهم می كند.
این شبكه كه با همكاری اعضای ضدانقلاب خارج نشین از جمله نمایندگان سردمداران فتنه 88 توسعه یافته است، به عنوان یك پلتفرم ارتباطی چند سطحی عمل خواهد كرد كه اعضای این شبكه می توانند مطالب را به طرق زیر ارسال كنند:
وب سایت تعاملی؛ ابزارهای پیشرفته آنلاین (مانند شبكه سازی اجتماعی)؛ موبایل و پلتفرم پخش برنامه های تلویزیونی به زبان فارسی.
شبكه ارتباطی تاش تحت تملك صندوق غیرانتفاعی شبكه ارتباطی تاش خواهد بود كه در یك كشور اروپایی مانند دانمارك به ثبت رسیده است. ماموریت این صندوق در دسترس قرار دادن یك پلتفرم ارتباطی فارسی زبان مستقل است كه برای برنامه نویسی با كیفیت برای كاربران قابل استفاده است. این شبكه به عنوان یك پلتفرم توزیعی مستقل، بدون انجام كارهای تولیدی و پخش مسائل عمدتا بومی، عمل خواهد كرد.
خود شبكه ارتباطی تاش هیچ گونه مطلبی را تولید یا تامین مالی نخواهد كرد. مطالب به طور گسترده از طریق برنامه های بومی و منطقه ای تولید شده توسط كاربران مستقل، تولید خواهد شد. این مطالب با كسب حقوق ایرانیان برای اكتساب برنامه های سرگرم كننده تلویزیونی یا آنلاین تكمیل خواهند شد. TCN یك پلتفرم باز چندسطحی و دارای مالكیت مستقل است كه برای برنامه های تجددگرایانه و یا تند و بدون هیچ گونه سانسوری دایر خواهد شد.
برنامه شبكه ارتباطی تاش حاوی برنامه و مطالب خارجی دوبله شده یا ترجمه شده به فارسی است. همه محتویات و مضامین اصلی توسط كاربران و برای خود آن ها تولید می شود و برای شبكه ارتباطی تاش هزینه ای ندارد.
شبكه ارتباطی تاش با مشاركت سازمان های جامعه مدنی منطقه ای و محلی، برنامه فراگیر عمومی استراتژیكی را طراحی و گسترش خواهد داد كه از فناوری جدید و تكنیك های ویروسی بهره می برد.
هر تولیدكننده شبكه طرفداران خود را طبق برنامه ریزی امنیتی و تلویزیونی خود مدیریت می كند.

حامیان شبكه ارتباطی تاش
سازمان اطلاعاتی آمریكا (سیا) از طریق شورای دموكراسی آمریكا یكی از حامیان و پشتیبانان این شبكه ارتباطی است؛ فعالان حامی این شبكه و علاقه مند به تولید برنامه های آن در دیگر كشورها و گروه های اپوزیسیونی عبارتند از (این فعالان تنها به گروه های زیر محدود نمی شوند):
نمایندگان جنبش سبز، مجریان كنونی برنامه های صدای آمریكا(VOA-PNN)، فعالان دانشجو حامی فتنه، محسن سازگارا، مدیر فیس بوك میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، حزب دموكراتیك كردستان ایران، زیرزمین.اس ای (Zirzamin.se) - بزرگ ترین مركز فعالیت زیرزمینی موسیقی علیه جمهوری اسلامی ایران- عبدالكریم سروش، اكبر گنجی، ساناز اسدی، رویان ایران (طرفداران حقوق زنان)، نازنین افشین جم، طرفداران حقوق زنان، و طرفداران حقوق بشر در ایران (HRA)، شیده رضایی، یكی از موسسان ایران رویان و احمد باطبی و تعدادی از سازمان های جامعه مدنی و دیگر گروه ها، از قبیل اعضای برجسته جنبش سبز قبلاًً به تولید برنامه و مطالب برای پخش در پلتفرم های مختلف شبكه ارتباطی تالش (TCN)، اظهار علاقه و تعهد كرده اند.

متن سند حمایت شورای دموكراسی آمریكا از این شبكه
از شورای به اصطلاح دموكراسی ایالات متحده یك سند محرمانه به دست آمده است كه در قسمت هایی از این سند چنین آمده است؛
«از جمله درس های گرفته شده از شورش های داخلی در مصر و تونس، ارزش و تأثیر دسترسی بی دردسر به فناوری اطلاعات و ارتباطات است (ISCT)، از جمله، شبكه سازی اجتماعی و اطلاعاتی مستقل، از طریق وسایل مختلفی چون تلفن همراه، اینترنت، ایستگاه های رادیویی، اینترنتی و ماهواره ای.
در حال حاضر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) موجود در داخل و خارج ایران تا حد زیادی به صورت پلتفرم ثابت باقی مانده است، (به عبارتی، فناوری ای كه موجب نزدیكی اطلاعات و تعاون و تعامل می شود، وجود ندارد). به طور كلی، نسل جوان كه از اصلاحات حمایت كرده و فعالانه از داخل، با رژیم مقابله می كند نمی تواند به تكنولوژی جدید دست یابد و یا اپوزیسیون ایران در خارج از كشور را- كه كمتر به حق و معقولند- به همكاری با خود وادار سازد.
اكثر این زمینه های انتقال اطلاعات یا مورد حمایت مالی حكومت ها و ایالت ها هستند. مانند بی بی سی و VOA؛ یا وب سایت ها و كانال های اپوزیسیون تبعیدی ایران در خارج از لس آنجلس كه با یك دستور جلسه سیاسی و تساهل قانونی برای دیدگاه های جایگزین جمهوری اسلامی در ایران فعالیت می كنند كه اكثراًً در به روزرسانی خود در زمینه های گوناگونی چون زبان، گرایش ها، ذهنیت و نگرش، فرهنگ و شرایط اجتماعی- سیاسی امروز شكست خورده اند. سرشت حامیان متعصب و پر و پا قرص نسل های قدیمی اپوزیسیون ایران آن ها را در دسترسی به جمعیت و گروه های جوان محدود كرده است.
گروه های اپوزیسیون قدیمی خارج از ایران به برحقی، صلاحیت و قابلیت فنی و تكنیكی و توانایی نسل های جدید سازمان های جامعه مدنی در ایران- برای همكاری با آنان- توجه نمی كنند. علاوه بر این، هیچ یك از پلتفرم های ارتباطی موجود نمی تواند به درستی از شبكه سازی و بافت دیجیتالی كه از تركیب وسایل ارتباطی مطمئن از قبیل ماهواره، وب، اینترنت و موبایل بدست می آید، استفاده كند.
انجمن دموكراسی، در پاسخ به درخواست سازمان ها و مبارزان سرشناس جنبش سبز و دیگر بخش های نوظهور جامعه مدنی به پرورش و توسعه جمعی «جایگاه مجازی» پرداخت. این حركت برای افكار اصلاح طلبانه ایرانیان جهت برقراری ارتباط، اطلاع رسانی، تحت شعاع قرار گرفتن، شبكه شدن، سازماندهی و تبلیغ كردن به وسیله یكدیگر و تحت تاثیر قرار دادن جامعه وسیع ایرانیان مانند بقیه دنیا صورت گرفته است. در حال حاضر میزان قابل توجهی، محتوا و شبكه های اجتماعی دیجیتال به وسیله سازمان های مرتبط با جریان (جنبش سبز) و سازمان های مستقل جامعه مدنی (CSOs) در ایران ساخته شده است. با این وجود استفاده و توزیع این محتوا به 4 دلیل محدود است:
1- فناوری قابل استفاده سازمان های جامعه مدنی در ایران
2- توزیع نامنعطف و نامتقارن منطقه ای زمینه های اینترنت محور و ماهواره محور (در ایران)
3- عدم منابع یا مهارت های لازم برای دور زدن سانسورها و نظام های امنیتی
4- عدم تقسیم كردن و در اختیار هم گذاشتن تمارین، تجربه ها و منابع (در ایران)
TCN (شبكه ارتباطات تاش) راه حل هایی برای این 4 مشكل ارائه می دهد، به علاوه سازمان های مستقل جامعه مدنی (CSOs) و فعالان سیاسی نیز ارتباطات و اعمال خود را در این شبكه TCN ادغام می كنند، تا امور خود را با سرعت بیشتر تسهیل كرده و اهرم اثرگذاری در ایران و كشورهای فارسی زبان جهان باشند.»

برنامه های بلند مدت این شبكه
ایالات متحده كه یكی از حامیان اصلی این شبكه ارتباطی به حساب می آید برنامه ها و محتویاتی را برای موفقیت و نفوذ این شبكه در ایران تدارك دیده است كه در ادامه به قسمت هایی از این برنامه بلند مدت اشاره می شود:

چگونگی عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
شرح كاملی از روش های مورد استفاده در عبور كردن از فیلترهای اینترنتی در ایران. این برنامه كه در فرمت های متعددی چون صوتی، تصویری و نوشتاری در دسترس خواهد بود، به كاربران ایرانی آموزش می دهد كه چگونه در اینترنت جست وجو كرده و از سطوح امنیتی و فیلتر شده در ایران عبور كنند.

چگونگی دستیابی به اطلاعات و اخبار مهم
این برنامه به كاربران ایرانی آموزش می دهد كه چگونه از طریق آخرین ابزارهای رسانه اجتماعی به اطلاعات و خبرهای وخیم دست یافته و آن را در كشور پخش نمایند و چگونه شبكه ای از فعالان متعدد را در منطقه به وجود آورند و چگونه گام های لازم برای گمنام بودن را طی كنند. این برنامه آموزشی، در فرمت های گوناگون از طریق پلتفرم های متعدد در دسترس است.

سیاه نمایی جامعه مدنی
برنامه مجله هفتگی نمونه هایی از چالش های موجود بین مردم از قبیل مواد مخدر، فحشا، جنایت، اقتصاد و غیره را به تصویر می كشد. این برنامه در فرمت های مختلفی چون مجله های آنلاین، نرم افزارهای موبایل، صوتی و تصاویری ویدیویی هفتگی موجود است.

فعالیت در یوتیوب
هر هفته كلیپ های ویرایش شده یوتیوب حاوی مضامین و محتویات تفرقه انگیز در جامعه ایران به نمایش گذاشته می شود. این كلیپ ها در شبكه یوتیوب مربوط به شبكه ارتباطی تاش و نرم افزار موبایل آن موجود است. این فیلم ها برای كاربران ایرانی با پهنای باند كم به صورت ویژه ای فشرده شده و در اختیارشان قرار می گیرد.

احیای فتنه سبز در ایران
هر هفته میزگردی با حضور رهبران و طرفداران برجسته جنبش سبز پخش می شود و اطلاعات و فعالیت های مهم جنبش سبز را ارائه می دهد. این برنامه در فرمت های گوناگون و برای پلتفرم های مختلف در نظر گرفته شده است.

ایجاد تفرقه در بین اقشار جامعه
سازمان های مختلف اقلیتی و گروه های نژادی برنامه هایی را كه شامل وضع نامساعدشان در ایران می باشد، را تهیه می كنند. این برنامه ها به مشكلات گروه های اقلیت اختصاص دارد. این قسمت از برنامه شبكه ارتباطی تاش به صورت واحد و سازمان یافته به اظهارات، خواسته ها، مشكلات و نگرانی های اقلیت ها می پردازد.

احیای اسم رمز فتنه 88
در بسیاری از شهرهای جهان از قبیل نیویورك، واشنگتن دی سی، بوستون، هامبورگ و پاریس، چندین سازمان غیرمتحد كه از جنبش سبز حمایت می كنند، تحت عنوان «رأی من كجاست؟» فعالیت می كنند. این سازمان ها در حمایت از فتنه 88 فعالیت های ویژه ای دارند. هر از گاهی تمامی این گروه ها در سراسر جهان در حمایت از ضدانقلابهای خارجی و داخلی گرد هم می آیند. این برنامه، هر روز توسط یكی از این گروه ها تهیه می شود.

بحرانی كردن وضعیت حقوق بشر در ایران
HRA یكی از فعال ترین سازمان ها در زمینه بحرانی نشان دادن حقوق بشر در ایران است، كه به ارائه اسناد و گزارشاتی در خصوص نقض حقوق بشر در ایران می پردازد. بسیاری از مخالفان معروف نظام جمهوری اسلامی از اعضای این سازمان هستند. نمایندگان HRA اسنادشان را مرتب در نشست های بین المللی ارائه می دهند. تمامی این مدارك برای دانلود كردن موجود خواهد بود و در قسمت خاصی از برنامه موبایل شبكه ارتباطی تاش نیز قرار خواهد داشت.شبكه ارتباطات تاش به دنبال جذب برنامه های فارسی زبان و دوبله شده خارجی به خصوص برنامه های معروف عربی و سرگرمی های ساخت آمریكا است، برنامه هایی چون فیلم ها، میزگردها، رمان ها، كتاب های اجتماعی- سیاسی و مقالات. این برنامه ها با موضوعات احیای فتنه در ایران و تهییج كننده در سطحی وسیع در دسترس خواهد بود؛ موضوعاتی كه شامل این برنامه هاست عبارتند از: مشكلات اجتماعی، حقوق زنان، محیط زیست، خشونت، زندانیان سیاسی و...[ سه شنبه 15 فروردین 1391 ] [ 09:06 ق.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات