قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله

"گری سیك"، مشاور اسبق امنیت ملی آمریكا، در تحلیلی كه برای سی ان ان نوشته، عرصه "جنگ مجازی" را حوزه ای از تخصص ایرانی ها برشمرده و می گوید: به خلاف دستگاه های بزرگ نظامی، اینترنت به طور نسبی یك زمین بازی هموار است و ایران پیش از این مهارت خود را در این محیط نشان داده است.

ایران دارای شمار بالایی از مهندسان جوان و خبره فناوری اطلاعات است كه آنها را در یك ارتش سایبری نیمه مخفی جای داده است. این نیرو می تواند به آسانی تبدیل به سلاحی برای پاسخ دادن به دشمنان ایران شود.

اخیرا بانكی اسرائیلی مورد حمله یك هكر قرار گرفت. هزاران حساب كارت اعتباری اسرائیلی ها در معرض دید عام قرار گرفت. سپس، حمله های سایبری علیه بازار سهام اسرائیل و خطوط هواپیمایی ال عال انجام شد. آیا شما هرگز می توانید مطمئن باشید كه چه كسی در اینترنت به شما حمله می كند و چرا؟ كارشناسان امنیت اینترنت به طور دردناكی آگاهی دارند كه به نحوی مجازی همه سیستم ها از سد گرفته تا كارخانه ها، از ضایعات دستگاه های مصرفی تا سیم های برق وابسته به كنترل رایانه ای هستند و این كنترل ها غالبا خیلی كم از اینترنت جدا هستند.

سیک می گوید: هنگامی كه تحریم ها آغاز شد، برنامه هسته ای ایران در مراحل ابتدایی، بدون حتی یك سانتریفیوژ قادر به غنی سازی اورانیوم بود اما امروز، 16 سال پس از تحریم های هر چه شدیدتر، آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش می دهد كه ایران دارای یك برنامه اساسی هسته ای با حدود 8 هزار سانتریفیوژ در حال كار در دو سایت عمده و ذخیره حدود 5 تن اورانیوم غنی شده با غلظت كم است. این امر گواه یك راهكار شكست خورده است.

وی همچنین درگیری با ایران را دارای هزینه های هنگفت و غیرقابل جبران برای ایران دانسته و می افزاید: مسلما پاسخ ایران به تهدید و تحریم های تازه، تسلیم یا دست روی دست گذاشتن نخواهد بود.

گری سیك با اشاره به این كه "مدیر اطلاعات آمریكا تأیید می كند ایران تصمیمی برای ساخت بمب هسته ای نگرفته"، قدرت بازدارندگی و تلافی ایران را مورد بررسی قرار می دهد و می نویسد: ایرانی ها توانستند دو هواپیمای بدون سرنشین ما را سرنگون و یك هواپیمای رادارگریز را سالم به زمین بنشانند. ایران به طور گسترده در یك ساختار قدرتمند اما نسبتا كم هزینه دفاعی سرمایه گذاری كرده كه هر مهاجم بالقوه ای را با هزینه های بسیار هنگفت رودررو می كند. ایران همچنین سال های بسیاری را صرف تكامل فنون جنگ نامتقارن، مانند جنگ های چریكی در خشكی و به كارگیری قایق های تندرو در دریا كرده كه موجب سردرگمی و شاید غلبه بر كشتی های بسیار بزرگتر می شوند. ایران تولید انواعی از موشك های كروز را توسعه بخشیده كه به طور نسبی سلاح هایی ساده هستند اما هنگامی كه به صورت انبوه علیه یك هدف بزرگ استفاده شوند می توانند بسیار مؤثر باشند.

گری سیك، سلاح نفت را سلاح واقعی كشتار جمعی ایران خواند و نوشت: بهای نفت، سلاح كشتار جمعی است. به كارگیری این سلاح حتی نیاز به بستن تنگه هرمز هم ندارد. هم اكنون اروپا ناگزیر است 600 هزار بشكه نفت از ایران وارد كند و بخش بزرگی از این تقاضا مربوط به كشورهای اروپایی آسیب پذیر است. در آغاز ژانویه 2012 و در پی تبادل تهدیدها بین ایران و ایالات متحده درباره تنگه هرمز، بهای نفت بیش از 6 درصد افزایش یافت و پس از آن در این قیمت بالا باقی ماند. این امر بدون شلیك یك گلوله یا اعمال هرگونه تحریم جدید بود. چنانكه همه می دانند، افزایش های بهای نفت اثر خود را بر اقتصاد جهانی می گذارد و تاثیر آن نه فقط بر بهای از نظر سیاسی حساس بنزین، بلكه غیرمستقیم بر هر چیزی كه ساخته یا جابجا می شود، مشهود خواهد بود. حالا هم غیرممكن است كه پیش بینی كنیم قیمت نفت تا چه حد بالا خواهد رفت. این اثر تحریم های فلج كننده مورد ادعا علیه ایران است.

وی درباره درگیری نظامی نیز گفت: هم اكنون بر چهره مردم آمریكا نشانه های واقعی از خستگی جنگ را می توان دید. آن هم بعد از دو جنگ زمینی در بیش از یك دهه كه با استقبال نظامیان هم روبرو نمی شود؛ جنگی كه از لحاظ مالی نسبت به جنگ عراق و افغانستان هزینه هایش نامشخص تر و غیر قطعی تر است.

منبع: کیهان
   
[ سه شنبه 15 فروردین 1391 ] [ 03:21 ب.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic