قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله

مسوولان قتل‌های زنجیره ای از چپ‌های وزارت بودند

 

زمان معاونتم در وزارت اطلاعات یكی از شدیدترین ضربه ها به فعالیت‌های جاسوسی آمریكا زده شد . نزدیک به 30 نفر جاسوس را شناسایی و دستگیر کردیم و چند منطقه را برای فرود هواپیما، برای فرود رنجرها و کماندوها کشف کردیم.

طی این سال ها وزیر کشور دولت نهم و رئیس فعلی سازمان بازرسی کل کشور از دورانی که در وزارت اطلاعات حضور داشته سخنی نگفته است اما وی برای نخستین بار، در گفت وگو با پایگاه خبری ـ تحلیلی مشرق، از فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی خود، پرده برداشت و جزئیاتی از پرونده های فعلی زیر دست خود در سازمان بازرسی را بیان کرد.

وی در این گفت وگو که مشروح آن متعاقباً منتشر می شود، گفت: تا زمانی كه آیت الله صانعی، دادستان انقلاب و دادستان كل كشور بود و بعد از ایشان آقای خویینی ها مسؤولیت دادستانی انقلاب و كل كشور را بر عهده گرفت، من دادستان انقلاب در استان خراسان و دادستان مشهد بودم و چون ما آن موقع به اسم "جریان راست" مشهور بودیم و آقای خویینی ها جزء فعالان جریان چپ بود با ما روی خوشی نداشتند.

پورمحمدی با اشاره به روابط نزدیک و صمیمی خود با آیت الله موسوی اردبیلی که رئیس دیوان عالی كشور بود، تصریح کرد: ایشان به لحاظ كاری من را قبول داشتند و به عنوان یكی از قضات فعال و توانمند می‌شناختند و شاید خود آقای خویینی ها هم به لحاظ كاری مرا قبول داشت اما یك روزی آقای خویینی ها من را خواست و گفت به تهران بیا! اما من چون با روحیات و سلوك سیاسی آقایان آشنا بودم، خیلی راغب نبودم. آن موقع جوان بودم و از تحصیل هم فاصله گرفته بودم و می‌خواستم ادامه تحصیل دهم لذا مرخصی بدون حقوق گرفتم که موافقت شد و به قم رفتم.

در دورانی که در  وزارت اطلاعات بودم شدیدترین ضربه را به جاسوسان آمریکا زدیم

معاون اسبق وزارت اطلاعات در ادامه با اشاره به آغاز مسؤولیت های اطلاعاتی و امنیتی خود، گفت: اوایل سال 66 جناب آقای ری شهری یك بار مرا دعوت كردند و خیلی اصرار كردند و گفتند مشکل‌ترین كار ما در جنگ الآن بحث جاسوسی است و عراق در این زمینه خیلی فعال است. من پس از بحث‌های فراوان پذیرفتم و به عنوان معاون ضد جاسوسی وزارت اطلاعات مشغول به كار شدم.

وی در توضیح فعالیت های خود در این دوره اظهار داشت: از جمله كارهای خوب و جالبی كه در این دوره انجام شد، ارتباط ما با اسرای ایرانی در عراق بود که كار بسیار پیچیده ای بود و با امكانات بسیار كم و حساس این ارتباط را برقرار كرده بودیم به خصوص با مرحوم آقای ابوترابی به عنوان رهبر اسرا كه حتی چند بار از حضرت امام(س) برای ایشان پیام گرفتیم و فرستادیم. اسرای ما هم وقتی می‌فهمیدند امام به آن‌ها پاسخ داده قوت قلب می‌گرفتند.

پورمحمدی همچنین با اشاره به انهدام شبکه بزرگ جاسوسی آمریکا در سال 1367، گفت: زمان معاونتم در وزارت اطلاعات  یكی از شدیدترین ضربه ها به فعالیت‌های جاسوسی آمریكا زده شد به طوری كه در تاریخ كشف جاسوسان آمریكایی در خارج از آمریكا یکی از بزرگ‌ترین ضربه ها بود. نزدیک به 30 نفر جاسوس را در نهادهای نظامی، نهادهای مهم سیاسی، در حوزه های عملیاتی، مراکز اداری و افراد آزاد شناسایی و دستگیر کردیم و چند منطقه را برای فرود هواپیما، برای فرود رنجرها و کماندوها کشف کردیم. کارهای خیلی بزرگی در کشور کرده بودند. گروهی از جاسوسان را در آمریكا آموزش جاسوسی و خرابكاری و همكاری با نیروهای اشغالگر داده بودند كه مثلاً اگر نیروهای خارجی خواستند از طریق هلی برن مانند طبس وارد كشور شوند و عملیات انجام دهند این نیروهای داخلی چگونه باید به آن‌ها امكان و فضا بدهند. به لطف خدا آن شبکه بزرگ ضربه خورد و جمع آوری شد که در تاریخ فعالیت ضدجاسوسی بعنوان بزرگترین ضربه به یک سازمان جاسوسی تعبیر شد. مقامات آمریکایی 16 سال سکوت کردند دم برنیاوردند تا ناچار شدند اوائل سال 84 اعتراف کنند به خاطر آن ضربه کاری که در آن تاریخ وارد شد هنوز ما از دسترسی به جامعه ایران محروم هستیم. همان زمان خدمت مقام معظم رهبری رفتیم و گزارش این كار را به ایشان دادیم و ایشان بسیار ما را مورد تفقد قرار دادند. تا پایان جنگ هم من در معاونت ضد جاسوسی بودم. پس از جنگ در حوزه بررسی استراتژیک و اطلاعات خارجی فعالیت داشتم که تا سال 78 ادامه داشت.

وی در ادامه درباره علت خروجش از وزارت اطلاعات به خبرنگار مشرق گفت:  وقتی دولت دوم خرداد آمد طبیعی بود كه تیم اصلاح طلبان دولت خاتمی نتوانند با گروه‌های اصولگرا كار كنند زیرا نقطه قوت وزارت اطلاعات از زمان تأسیس تا دوم خرداد این بود كه وزارت اطلاعات از طیف‌های مختلف سیاسی بهره می‌برد. یك عده تندروتر بودند كه البته بعد ها جدا شدند. خیلی از لیدرهای اصلاح طلب امروز، در گذشته نیروهای وزارت اطلاعات بودند و اواخر دوره وزارت جناب آقای ری شهری از وزارت خارج شدند. خودشان گفتند چون مزاجشان تند بود نمی‌توانیم كار كنیم و خارج شدند.

 مسوولان مستقیم قتل ها از چپ های سرشناس وزارت بودند

معاون اسبق وزارت اطلاعات درباره ارتباط خود با موضوع قتل های زنجیره ای هم تصریح کرد: این داستان جزء پروپاگانداها و جوسازی‌هایی است كه جریان چپ در كشور راه انداخت؛ این جریان، وقتی می‌خواست كسی را بكوبد باید یك بهانه و اتهامی برایش مطرح می‌کرد. یك عده را می‌گفتند تندرو است، یک عده ای راهم گفتند چماق دار است و بعدش هم داستان قتل‌های زنجیره ای درست شد. كنار گذاشتن من هم همزمان شد با رفتن آقای دری نجف آبادی. خب طبیعی بود كه برای اینكه راحت بتوانند این قضیه را در افكار عمومی جا بیندازند استفاده از همزمانی و استفاده از قرینه زمانی بود تا به اهداف سیاسی و به اصطلاح خودشان حذف رقبای خودشان بپردازند در حالی که حوزه من حوزه خارجی بود و اصلاً ورودی به حوزه داخلی نداشتم.

وی ادامه داد: افراد اصلی‌ای كه در این قتل‌ها مسؤول مستقیم بودند، مشهورترین نیروهای چپ وزارت اطلاعات بودند و آدم‌هایش هم موجودند. افرادی كه اعتراف كردند چهره های مشهور چپ در وزارت اطلاعات بودند.

معاون اسبق وزارت اطلاعات افزود: چپی‌ها اگر از من و امثال من سندی داشتند آن را در بوق و كرنا می‌کردند و چیزهایی هم رویش می‌گذاشتند اما نه تنها بنده، بلکه خیلی از چهره ها و شخصیت‌ها و علمای ما را هم به این قتل‌های زنجیره ای منسوب كردند. اینكه با اجازه چه كسی بوده، چه كسی هماهنگی‌ها را انجام می‌داده و سعی كردند یك سناریوی بسیار گسترده ای را بسازند.

پورمحمدی اضافه کرد: امروز هم متأسفانه باز یك عده دوستان اصول‌گرای ما همین رویه و روش‌های تخریب و حذف شخصیتی و وارد كردن نسبت‌های ناروا و ناصحیح را برای حذف رقیبان در پیش گرفتند كه شاید موفقیت‌های لحظه ای هم داشته باشند، اما همان فرجامی كه چپ‌ها داشتند برای آن‌ها متصور است.

احمدی نژاد کار حزبی را قبول دارد به شرطی که همه تابع او باشند!

وزیر اسبق کشور در ادامه درباره نحوه آشنایی خود با احمدی نژاد و ورود به دولت نهم نیز گفت: من نخستین بار به عنوان عضو هیئت منصفه در جریان شكایت آقای احمدی نژاد از آقای خویینی ها در دادگاه روزنامه سلام آشنا شدم. بعد از آن شورای هماهنگی نیروهای انقلاب تشكیل شد. من آن زمان از وزارت اطلاعات اخراج شده بودم و در دانشگاه امام صادق(ع) تدریس می‌کردم و فعالیت اداری نداشتم. در آن جلسات آقای احمدی نژاد می‌آمدند و آشنایی اصلی ما از آن تاریخ است. پس از آن آقای احمدی نژاد به شهرداری رفتند و من هم در دفتر مقام معظم رهبری كار می‌کردم و ارتباطاتی با شهرداری داشتیم و در انتخابات مجلس هم این آشنایی ادامه داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا آن موقع آقای احمدی نژاد به تشكیلات و كار حزبی اعتقاد داشت؛ گفت: ایشان، هم آن موقع اعتقاد داشت و هم الآن، البته اگر همه تابع نظرات ایشان باشند!  آن موقع مثل الآن بروز نمی‌داد كه "به كار تشكیلاتی اعتقاد دارم به شرط اینكه آنچه من فكر می‌کنم شما عمل كنید!" آن موقع به عنوان عضو در تشكیلات حضور داشت. بعد از ریاست جمهوری می‌گفت تشكیلات را قبول دارم به شرطی كه تشكیلات با من باشد! ایشان به تشكیلات اعتقاد دارند اما با تعریف خودشان!

در انتخابات ریاست جمهوری نهم به احمدی نژاد پیغام دادم کنار بکشد ولی توجه نکرد!

پورمحمدی در ادامه با اشاره به فعالیت های اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم، گفت: كاندیدای شورای هماهنگی نیروهای انقلاب برای انتخابات، آقای لاریجانی بود و من هم به ایشان كمك می‌دادم اما قرار شد كاندیدا ها به نفع یك نفر كنار بكشند. آقای احمدی نژاد كج دار و مریز عمل می‌کرد. می‌گفت "چشم!" اما جور دیگری رفتار می‌کرد و گاهی هم می‌گفت "نه!" و خلاصه حالت‌های زیگزاگی را از خودشان نشان می‌دادند! با آقای احمدی نژاد هم صحبت كردیم كه الآن هم نیروهای چپ حضور دارند و هم آقای هاشمی آمده؛ اگر قرار باشد ما هم چنددستگی داشته باشیم چندان توفیقی نخواهیم داشت؛ شما بهتر است كنار بكشید. من خودم چند بار به ایشان پیام دادم و صحبت كردم كه انصراف دهند که توجهی نکردند.

طریقه انتصاب پورمحمدی به وزارت کشور دولت احمدی نژاد

وی در ادامه با اشاره به بی نظمی در اقدامات احمدی نژاد در چینش کابینه گفت: پس از پیروزی آقای احمدی نژاد در انتخابات، چند بار از دفتر ایشان تماس گرفتند كه آقای احمدی نژاد می‌خواهد شما را ببیند. در آن جلسه ایشان گفتند كه من رفتم خدمت رهبری و برای وزارت اطلاعات چون باید نظر آقا را جلب كنم افرادی را مطرح كردم و نظر ایشان روی شماست. من گفتم اگر نظر رهبری این است من حرفی ندارم هرچند كه خودم خیلی مایل نبودم. بعد هم شدم عضو كارگروه گزینش و ارزیابی وزرا. در جلسات چند نفر برای وزارت كشور پیشنهاد شدند و آقای احمدی نژاد نپسندید. در یكی از جلسات، آقای احمدی نژاد دو بار گفتند اسم پورمحمدی را برای وزارت كشور هم بنویسید. من شوخی و جدی گفتم من موافق نیستم و نمی‌آیم. سرانجام دو شب قبل از اینكه لیست برود مجلس، یعنی جمعه شب ساعت 10 كه قرار بود یكشنبه لیست به مجلس برود آقای زریبافان تماس گرفتند و گفتند كه آقای احمدی نژاد گفتند برنامه‌تان را برای وزارت كشور بنویسید! پرسیدم چی؟ گفتند دیگر قطعی شد برای وزارت كشور. گفتم حالا من چطور تا پس فردا برنامه آماده كنم؟ گفت دیگر آقای احمدی نژاد تصمیم گرفته و من نمی‌دانم.

پور محمدی ادامه داد: بعد شنیدیم آقای احمدی نژاد خدمت مقام معظم رهبری می‌رسند و مشكل خودشان را برای وزارت كشور مطرح می‌کنند و بعد هم بنده را پیشنهاد می‌دهند كه آقا هم نظرشان موافق بود. بعد مشكل برای وزارت اطلاعات پیش می‌آید و آقای احمدی نژاد می‌گویند كه ما نظرمان روی آقای محسنی اژه ای است ولی خودشان زیر بار نرفتند و باز ظاهراً قرار می‌شود كه از ایشان دعوت شود به حضور مقام معظم رهبری برسند و آقا در آن دیدار به ایشان تأكید كنند كه بپذیرد. این اتفاق روز شنبه انجام شد. یعنی فردای آن روز كه به من اطلاع دادند. صبح شنبه من به دفتر كارم در بیت مقام معظم رهبری رفتم و از آنجا تماس گرفتم با وزارت كشور و گفتم برنامه های وزرای سابق را برایم بفرستید. می‌خواستم ببینم برنامه های وزارت كشور چگونه است؟ چون اصلاً ذهنم آماده برای وزارت كشور نبود. شروع كردیم به برنامه نوشتن اما تا روز یكشنبه آماده نشد.

با هیچ کس در کشور دعوا ندارم/ برخی حاضران در جریان انحرافی گرفتار فساد نیستند

وی درباره علت و نحوه خروج از دولت احمدی نژاد هم با بیان اینکه روابط خوبی با دولت دارد و با هیچ كس هم در مملكت دعوا نمی كند، گفت: پس از دولت نهم و بعد از کشمکش‌هایی كه در اواخر آن دولت پیش آمد و به دولت دهم كشید و تشدید شد، قراینی مانند شکایت‌ها داریم كه خب بیشتر شده و پرونده های بزرگی دیده شد كه در آن‌ها انحرافات بزرگی رخ داده بود. تخلف از قانون حجمش زیاد شده كه حالا مجلس و نهادهای نظارتی تذكر دادند. بنابراین می‌شود گفت که در نیمی از عمر ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد فضای اول حاكم بود و در نیمه دوم فضا تغییر كرد و تخلفات افزایش یافت.

پورمحمدی، علت این افزایش تخلفات و حركت به این سمت را بی انضباطی و بی‌برنامگی ذکر کرد و گفت: من، مهم‌ترین عامل افزایش تخلفات و انحراف را بی تقیدی و عدم التزام به قانون و بی‌برنامگی می‌دانم. این، بستر فساد است و وقتی وجود داشته باشد روزنه‌هایی را به وجود می‌آورد كه یك عده آدم فاسد و فرصت طلب امكان ورود پیدا كنند.

وی با اشاره به علل گسترش فساد در دولت دهم، تأکید کرد: افرادی هستند كه حتی در این تیم مشهور به انحرافی هم حضور ندارند اما گرفتار فساد هستند، متأسفانه رفتارشان فسادزاست و بستر برای فساد ایجاد می‌کنند. عده ای هم هستند كه در این تیم حضور دارند و گرفتار فساد نیستند و یا حداقل ما شناسایی نكردیم. یعنی باید انحراف ذهنی و فكری را با انحراف عملی دو مقوله جدا از هم بدانیم كه البته نقاط مشترك دارند و فساد فکری و ذهنی فضا را برای فساد عملی نیز مهیا می‌کند.

خبرنگار مشرق پرسید: «می‌گویند آقای احمدی نژاد رفتند خدمت مقام معظم رهبری و نسبت به گزارش‌های شما در خصوص فساد بانكی گلایه داشتند و می‌گفتند شما سیاه نمایی می‌کنید. گفته شده ایشان هم به آقای آملی لاریجانی گفتند كه به شما اطلاع دهند مدتی در خصوص این موضوع موضع گیری و صحبت نكنید؟» که پورمحمدی پاسخ داد: نه؛ من اصلاً در رابطه با فساد بانكی صحبت علنی نداشتم. مجلس از من دعوت كرد و ما اصلاً خبرش را هم منتشر نكردیم. خبر از چند نماینده منتشر شد و ما هم مخالف بودیم.

وی همچنین توضیحات مفصلی درباره تخلفات در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و برخورد قطعی با عوامل قانون شکن این ماجرا داد که این توضیحات را در متن مشروح مصاحبه با مصطفی پورمحمدی که بزودی از سوی پایگاه خبری تحلیلی مشرق منتشر می شود، خواهید خواند.
[ چهارشنبه 16 فروردین 1391 ] [ 06:26 ق.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات