قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله
«حالا می نشینند آقایان وراجى كردن و حرف زدن و استدلال كردن، كه نبود رابطه‌ى با آمریكا براى ما مضر است. نه آقا! نبود رابطه‌ى با آمریكا براى ما مفید است. آن روزى كه رابطه‌ى با آمریكا مفید باشد، اول كسى كه بگوید رابطه را ایجاد بكنند، خود بنده هستم.»

با توجه به اظهارات اخیر آقای هاشمی رفسنجانی درباره ضرورت تجدیدنظر در قطع رابطه با آمریكا، بازخوانی فرامین صریح رهبر معظم انقلاب، پاسخی محكم به اینگونه اظهارات است.

مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان دانشگاه‌هاى استان یزد در تاریخ 13/10/1386 به صراحت و به طور مستدل به حامیان مذاكره و رابطه با آمریكا پاسخ دادند.

ایشان فرمودند: «ما یكى از سیاستهاى اساسى‌مان قطع رابطه‌ى با آمریكاست. هرگز هم نگفتیم ما تا ابد قطع رابطه خواهیم بود؛ نه، هیچ دلیلى ندارد كه تا ابد قطع رابطه با هر كشورى، با هر دولتى داشته باشیم.

مسئله این است كه شرائط این دولت به گونه‌اى است كه رابطه‌ى با او براى ما ضرر دارد. انسان رابطه را با هر كشورى به دنبال تعریف یك منفعتى ایجاد میكند؛ آنجائى كه براى ما منفعت ندارد، دنبال رابطه نمیرویم؛ حالا اگر ضرر داشت، به طریق اولى‌ دنبال رابطه نمیرویم.

رابطه‌ى سیاسى با آمریكا براى ما مضر است. اولاً خطر آمریكا را كم نمیكند. آمریكا به عراق حمله كرد؛ در حالى كه با هم رابطه‌ى سیاسى داشتند، سفیر داشتند؛ این آنجا سفیر داشت، آن هم اینجا سفیر داشت.

رابطه كه خطر جنون‌آمیز و سیطره‌طلبانه‌ى هیچ قدرتى را از بین نمیبرد. ثانیاً وجود رابطه براى آمریكائى‌ها - نه امروز، همیشه اینطور بوده - وسیله‌اى بوده است براى نفوذ در قشرهاى مستعد مزدورى در آن كشور. انگلیسى‌ها هم همین طور بودند. انگلیسى‌ها هم در طول سالیان متمادى سفارتخانه‌شان مركز ارتباط با سفلگان ملت بود؛ كسانى كه حاضر بودند خودشان را به دشمن بفروشند. سفارتخانه‌ها یكى از كارهایشان این است.

در همین قضایائى كه حدود هفده هجده سال پیش در چین اتفاق افتاد و جنجال فوق‌العاده‌اى شد، سفارت آمریكا محور و مركز اداره‌ى آشوبها و اغتشاشها بود. اینها این خلأ را در ایران دارند؛ احتیاج به پایگاه دارند، و پایگاه ندارند؛ این را میخواهند. احتیاج به رفت و آمد آزاد و بى‌دغدغه‌ى مأموران جاسوسى و مأموران اطلاعاتى‌شان و ارتباطات نا مشروع آنها با عناصر سفله و مزدور دارند؛ اما این را ندارند.

ارتباط، این را براى آنها تأمین میكند. حالا مینشینند آقایان وراجى كردن و حرف زدن و استدلال كردن، كه نبود رابطه‌ى با آمریكا براى ما مضر است. نه آقا! نبود رابطه‌ى با آمریكا براى ما مفید است. آن روزى كه رابطه‌ى با آمریكا مفید باشد، اول كسى كه بگوید رابطه را ایجاد بكنند، خود بنده هستم.

میگویند: چرا جلب دشمنى آمریكا را میكنید؟ مثلاً فرض كنید حالا رئیس جمهور تعبیر تندى میكند، ناگهان آقایانِ به اصطلاح عقلا میگویند این تعبیر تند بود؛ این دشمنى آمریكائى‌ها را جلب میكند. نه آقا! دشمنى آمریكائى‌ها تابع این الفاظ و تعبیرات نیست. دشمنى، دشمنىِ اصولى است.

این دشمنى در زمانهاى مختلف بوده. از اول انقلاب تا حالا دشمنى بوده - حالا بحث خطر حمله‌ى نظامى را بعد یك جمله‌اى عرض خواهم كرد - حداقل در طول هجده سال اخیر، یعنى از بعد از پایان جنگ تحمیلىِ هشت ساله تا امروز، همیشه این خطر وجود داشته؛ یعنى همیشه ملت ایران تهدید میشده، كه ممكن است اینها حمله‌ى نظامى بكنند؛ مال امروز نیست.

آن چیزى كه میتواند خطر دشمن را ضعیف كند، نمایش قدرت شماست، نه نمایش ضعف شما. نمایش ضعف شما دشمن را تشجیع میكند. آن چیزى كه ممكن است جلوى خودسرى و خودكامگى دشمن را بگیرد، این است كه احساس كند شما قدرتمندید. اگر احساس كند ضعیفید، بدون مانع، هر كارى كه بخواهد بكند، میكند.

منبع : مشرق
[ پنجشنبه 17 فروردین 1391 ] [ 07:25 ب.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات