قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله

پس از فتنه 88، مهدی هاشمی بهرمانی (رفسنجانی) همواره به عنوان یکی از رهبران فتنه های پس از انتخابات، مطرح بوده به گونه ای که حیدر مصلحی وزیر اطلاعات با اشاره به نقش مهدی هاشمی در انتخابات و اغتشاشات بعد از آن، علناٌ خواستار دستگیری او شد و مسئولین ارشد قضایی و امنیتی می گویند كه بلافاصله او را پس از ورود به كشور بازداشت خواهند كرد. در این گزارش سعی داریم تا به بخش از سیر تکاملی زندگی سیاسی وی که عضو هیئت امنا و رئیس مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد بوده و در گذشته مسئولیت‌هایی نیز در وزارت نفت از جمله ریاست سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بر عهده داشت بپردازیم. و تامل کنیم تا شاید دلایل خروج ایشان از کشور، آن هم دو ماه پس از انتخابات سال 1388 و همچنین علل احتمالی بازگشت ایشان در آینده را دریابیم.

مهدی هاشمی رفسنجانی که متولد 1348 است و هم اکنون نزدیک به 42 سال سن دارد، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ در ستاد انتخاباتی پدرش اکبر هاشمی رفسنجانی فعالیت می‌کرد و در مصاحبه‌ای با یو اس‌ ای تودی ادعا کرد که اگر پدرش شکست بخورد خطر ایجاد یک دیکتاتوری مذهبی احساس می‌شود و با تمرکز تمام قدرت در یک جناح دیگر در ایران انتخابات آزاد برگزار نخواهد شد. وی وعده داد که هاشمی در صورت پیروزی برای تغییر قانون اساسی به منظور محدود کردن اختیارات رهبر تلاش خواهد کرد.

وی در در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از حامیان میرحسین موسوی بود و در دانشگاه آزاد ستادی را برای کنترل صحت انتخابات ایجاد کرده‌بود. پس از انتخابات و شکست موسوی چند تن از متهمین در دادگاه متهمان پرونده کودتای مخملی ادعاهایی را علیه او مطرح کردند.

 ۱۳۸۴:انتخابات ریاست جمهوری نهم

نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نقطه عطف مهمی در فعالیت‌های سیاسی مهدی هاشمی بود، زمانی که رسما مسوول کمپین تبلیغاتی پدرش در این رقابت‌ها شد، او ذیل این عنوان بود که تقاضای مصاحبه شون پن بازیگر معروف سینما را پذیرفت و با و ی به گفت و گو پرداخت.

او در مصاحبه با یو اس ای تو دی پیش بینی کرد در صورت پیروزی احمدی نژاد توازن سیاسی ایران به هم خواهد خورد و کشور به سرعت به سمت یکدست شدن سیاسی و حذف گروه‌های منتقد پیش خواهد رفت.

۱۳۸۸:انتخابات دهم ریاست جمهوری

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم مهدی هاشمی به کمپین انتخاباتی میر حسین موسوی پیوست و با تکیه بر تجربه انتخابات های قبل، سازماندهی کمیته صیانت از آرا را بر عهده گرفت، البته طرفداران احمدی نژاد معتقد بودند که او از طرف پدر در جلسه‌ای که در خصوص بررسی وضعیت نامزدها و فضای انتخاباتی برگزار شده حضور یافته است و در این جلسه که میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی نیز در آن حضور داشته‌اند، به عنوان نماینده تام الاختیار هاشمی رفسنجانی به عضویت "کمیته مشترک صیانت از آراء" در آمده است.

او همچنین یکی از اعضای شورای راهبردی تبلیغات موسوی نیز شد که در حقیقت بالاترین شورای تصمیم گیری در زمینه راهکارهای تبلیغاتی نامزد تحول خواه بود، البته طرفداران احمدی نژاد معتقد بودند که او رسماً به عضویت شورای راهبردی ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان که خارج از ستاد اصلی میرحسین تشکیل شده است در آمده بود تا ظرفیت‌های دوم‌خرداد را به نفع موسوی به میدان بیاورد.در این میان حتی بعضی مدعی شدند که مهدی هاشمی مهمترین نقش را در انصراف سید محمد خاتمی و جایگزینی موسوی در این دوره از انتخابات بر عهده داشته است .

پس از انتخابات

پس از انتخابات، همزمان با فتنه 88 ، بسیاری از فعالان سیاسی و انتخاباتی کمپین موسوی بیشترین حجم اعترافات را علیه مهدی هاشمی رفسنجانی صورت دادند، این اتهامات بر دو دوره فعالیت انتخاباتی او در مقابل محمود احمدی نژاد متمرکز بود:۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ از جمله محمد علی ابطحی معاون رییس جمهوراسبق ایران در اعترافاتی در دادگاه، مهدی هاشمی را در کنار سیدمحمد خاتمی و مصطفی تاج زاده به طراحی و سازماندهی اعتراضات مردمی پس از انتخابات متهم ساخت.

مهدی هاشمی دو ماه پس از انتخابات به عنوان رئیس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی جهت بازدید و رسیدگی دفاتر و شعبات دانشگاه آزاد اسلامی به خارج از ایران رفت !

اتهام ارتشاء

در سال ۲۰۰۷ مدیرعامل و چند کارمند شرکت نفتی توتال توسط مقامات قضایی فرانسوی به اتهام پرداخت حدود ۶۰ میلیون یورو رشوه به مقامات ایرانی برای مشارکت در احداث میدان گازی پارس جنوبی بازداشت شدند و نام مهدی هاشمی به عنوان فردی که بخشی از این مبلغ را دریافت کرده مطرح شد. توتال در سال ۱۹۹۷ به همراه شرکت گازپروم روسیه و پتروناس مالزی در مناقصه احداث این میدان گازی پیروز شده‌بود و در سال ۲۰۰۴ پلیس سوئیس متوجه شده بود که حدود ۷٫۸ میلیون یورو از اموال شرکت توتال به حساب یک ایرانی مقیم سوئیس واریز شده که به گفته رسانه‌های فرانسوی از کارمندان مهدی هاشمی رفسنجانی است.

 دادگاه

در جریان چهارمین جلسه دادگاه متهمان دستگیرشده بعد از انتخابات ریاست جمهوری دور دهم، اتهاماتی از سوی حمزه کرمی و مسعود باستانی، دوتن از متهمان به کودتای مخملی در ایران؛ به مهدی هاشمی وارد شد.

این اتهامات در جریان اعترافات این دو متهم مطرح شده اند. از جمله ادعاها درباره مهدی هاشمی که در دادگاه به آن اشاره شد، انتشار اکاذیب، پرونده‌سازی جعلی برای دولت نهم، تلقین تقلّب در انتخابات می‌باشد. وی متهم شد که این جرائم را در سمت مدیریت رسمی سایت جمهوریت مرتکب شده است. همچنین استفاده از ۲ میلیارد تومان بودجه سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت در تبلیغات نهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری برای پدرش به واسطه حضور حمزه کرمی در آن سازمان و استفاده از منابع مالی و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی برای راه‌اندازی سایت جمهوریت از جمله موارد اتهامی توسط حمزه کرمی می‌باشد.

 نامه به مجلس شورای اسلامی

در بهمن ماه ۱۳۹۰، با گذشت چند هفته از قرائت گزارش کمیسیون اصل نود مجلس در خصوص اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری (۱۳۸۸)، مهدی هاشمی در نامه‌ای به رئیس مجلس نسبت به قرائت این گزارش اعتراض کرد. او در قسمتی از این نامه خطاب به علی لاریجانی گفت: "اینجانب ضمن تکذیب این اتهامات و اعتراض شدید به گزارش سیاسی و مغرضانه عضو این کمیسیون از محضر حضرتعالی و اعضای هیات رئیسه محترم تقاضا داریم براساس دستور امام راحل و ماده ۷۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که به موجب آن حق شخص مورد اتهام قرار گرفته برای پاسخگویی محفوظ است مقرر فرمایید متن این جوابیه در صحن مجلس قرائت شود

 و بالا خره كاوه اشتهاردی مدیر مسئول روزنامه ایران، در بخش ازدفاعیه خود در دادگاه در برابر شكایت مهدی هاشمی رفسنجانی آورده است:

 شاكی ما متواری و در انگلیس ساكن است

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه

به خوبی می دانید درحالی در جایگاه متهم قرار داریم كه حكم جلب شاكی ما صادر شده، از ایران متواری و در كشور استعمار پیر، انگلیس، ساكن شده است. مسئولین ارشد قضایی و امنیتی می گویند كه بلافاصله او را پس از ورود به كشور بازداشت خواهند كرد.

 اخذ مدرك مهدی هاشمی رفسنجانی بدون طی مراحل قانونی

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه

مهدی هاشمی بهرمانی فرزند اكبر به شماره شناسنامه 210 متولد 29/06/1348 در حالی در مكاتباتش، خود را دكتر مهدی هاشمی معرفی می كند كه مدرك كارشناسی ارشدش را از طریقی خاص و ویژه با عنوان " كارشناسی ارشد غیر رسمی! " بدون آزمون و محدودیتی، طبق یك قرارداد میان دانشگاه صنعتی شریف و شركت بهینه سازی مصرف سوخت دریافت كرده است. اما ماجرای مدرك دكترای او جالب تر است: در پرونده ای كه به شماره 115920 و به شماره داوطلبی 100006 دانشگاه آزاد برای دوره دكترای مهدی هاشمی تشكیل گردیده، وی با استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون، شركت و از لحاظ علمی به صراحت مردود گشته اما برای دوره دكترای رشته مهندسی انرژی، دعوت به مصاحبه می گردد!

دریافت كارت پایان خدمت مهدی هاشمی نیز عجیب و یگانه است. با آن كه آقای اكبر هاشمی رفسنجانی بارها از حضور مهدی هاشمی در جبهه ها و مجروحیت او سخن گفته، اما وی صرفاً از مورخ 14/05/1365 الی 14/07/1365 و نیز 10/08/1365 الی 18/11/1365 كلاً 5 ماه در جبهه حضور داشته است. با این حال برای مهدی هاشمی كارت پایان خدمتی صادر شده كه در توضیحات صدور این كارت كه عكس آن با لباس شخصی است! دوران خدمت نامبرده از تاریخ 04/10/1366 تا 12/12/1366 درج گردیده و آمده است: نامبرده 21 ماه و 22 روز گواهی كسر خدمت دارد!

 پولشویی و اختلاس در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت

ریاست محترم دادگاه و اعضای محترم هیأت منصفه

در دادگاه متهمان فتنه 88 برخی جرائم مهدی هاشمی افشا شد. پولشویی، استفاده از اموال عمومی در انتخابات و اختلاس، تنها بخشی از عملكرد مهدی هاشمی در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بود. اما مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی تنها به این سازمان محدود نمی شود.

تخلفات مهدی هاشمی در پرونده رشوه خواری استات اویل مستند گردیده است. پرونده ای كه تمام طرف های غربی اش به خاطر رشوه دادن به یك آقازاده قدرتمند در ایران استعفا داده و محاكمه شدند اما مهدی هاشمی به خاطر برخی حمایت ها تاكنون از محاكمه فرار كرده است. مفاسد اقتصادی مهدی هاشمی در قرارداد با شركت توتال در فاز 2 و3 پارس جنوبی نیز آشكار است. متهمان تنها در قرارداد كرسنت، 85 میلیون دلار پورسانت گرفته اند . آیا دریافت این پورسانت، مفسده اقتصادی نیست؟ ما معتقدیم كارچاق كنی مهدی هاشمی برای شركت های نفتی چند ملیتی، با نام فرزند رئیس جمهور اسبق و فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هتك حرمت نظام است و عدم افشا و تبیین آن، ظلم مضاعف به خون صدها هزار شهید انقلاب اسلامی است.

 برخی مسئولیتهای مهدی هاشمی تا قبل از این:

1- مدیرعامل شركت بهینه سازی مصرف سوخت

2- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شركت ساخت تجهیزات دریایی

3- عضو اصلی هیات مدیره شركت سنجش از دور ( به امضای محمد غرضی)

4- مدیر عامل شركت مهندسی و توسعه نفت

5-سهامدار شركت های نورد فولاد خراسان و مجتمع فولاد خراسان (سهامی عام)

6- عضو هیات مدیره مجتمع كشتی سازی خلیج فارس( با امضای اكبر تركان)

7-........

 حال پس از مطالعه پرونده پیچیده فوق سوالی که به آن باید پاسخ داده شود این است که مهدی هاشمی چرا به خارج از ایران رفت و چرا تصمیم گرفته به کشور باز گردد.

 

بولتن نیوز

۵۹۸


 
[ یکشنبه 27 فروردین 1391 ] [ 01:24 ب.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic