قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله
پنتاگون برای نگهداری ابزارهای جنگ سایبری اماكن ذخیره‌ سازی را بنا خواهد كرد و فرماندهی سایبری ملزم است تا ابزارهای جنگ سایبری را ثبت نماید.
وزارت دفاع آمریكا در جلسه‌ای با نمایندگان كنگره اعلام داشت: پنتاگون در حال بهره‌برداری از سریع‌ترین روش دستیابی به ملزومات موردنیاز است كه مقامات این سازمان را قادر می‌سازد تا در صورت نیاز فوری، قابلیت‌های نوین جنگ سایبری را ظرف چند روز یا ماه توسعه بخشند.

این گزارش 16 صفحه‌ای تشریح می‌نماید برنامه فوق كه تحت نظارت هیات مدیره ارشد سرمایه‌گذاری سایبری به اجرا در می‌آید، ماموریت دارد تا با هدف ردیابی فوری حوادث در فضای سایبری، روند آهسته و قدیمی دستیابی به ابزارهای جنگی را اصلاح نماید.

كنگره، با استناد به قانون دفاعی كه سال گذشته وضع كرد، به پنتاگون دستور داد تا راهبردی را توسعه نماید كه بتواند امكان دستیابی فوری به ابزارها،‌ كاربردها و سایر قابلیت های جنگ سایبری را فراهم سازد. پنتاگون ماه گذشته گزارشی را به كنگره تقدیم كرد كه در واقع این راهبرد را تبیین می‌نماید.

این گزارش، كه روز هفته قبل نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفت، نشان می‌دهد كه روش دستیابی به قابلیت‌های جنگ سایبری به دو بخش جداگانه تقسیم می‌شود- روش سریع و روش دقیق– كه بسته به فوریت موضوع از آنها استفاده خواهد شد.

گزارش فوق چنین بیان می‌دارد: "این ساختار متناسب با پیچیدگی، هزینه و فوریت نیاز آن، روش‌های جایگزین دستیابی را پیشنهاد داده و برنامه زمانی مرتبط با توسعه قابلیت جنگ سایبری را بكار می‌برد."

در ادامه این گزارش آمده است كه "برنامه‌های با ریسك بیشتر و زمان اجرایی طولانی‌تر و در نتیجه هزینه و پیچیدگی بیشتر، با دقت بیشتر و رویكرد متمركزتری برای تایید آنها مدیریت خواهند شد."

تحت این پروسه، چندین سازمان مختلف وزارت دفاع می‌توانند الزامات سایبری را شناسایی نموده و آنها را پیشنهاد دهند.

فرماندهی سایبری آمریكا، كه فعالیت خود را دو سال قبل با هدف محافظت از شبكه‌های نظامی و اجرای عملیات‌های تهاجمی سایبری آغاز كرد، مرجع تایید این الزامات خواهد بود. واحدهای مختلف در فرماندهی سایبری تصمیم می‌گیرند كه بسته به نیاز در نهایت از كدام روش استفاده نمایند.

گزارش فوق همچنین افزود: روش سریع عموماً "در جهت رفع الزامات فوری و مهم ماموریت‌ها و پشتیبانی از عملیات‌های جاری یا تهدیدات نوظهور" مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پنتاگون از قابلیت‌هایی بهره می‌گیرد كه قبلاً توسعه یافته و بدست آمده‌اند یا قابلیت‌های تقریباً جدید كه صنایع مختلف در حال توسعه آنها هستند.

به منظور كاهش زمان عملیات؛ می‌توان برخی الزامات روش قدیمی دستیابی را به تعویق انداخته یا حذف نمود، شبیه مستندسازی یا برخی فعالیت‌های آزمایشی .

روش دقیق نیز مستلزم"تخصیص زمان بیشتر برای برنامه‌ریزی، بررسی و تحلیل گزینه‌ها" است اما هنوز هم سریع‌تر از جدول زمانی اغلب برنامه‌های خرید تسلیحات نظامی پیش می‌رود.

پنتاگون برای نگاهداری ابزارهای جنگ سایبری اماكن ذخیره‌سازی را بنا خواهد كرد، كه از آن می‌توان به مثابه فضایی برای تشریك مساعی بهره گرفت. فرماندهی سایبری ملزم است تا ابزارهای جنگ سایبری را ثبت نماید.

گزارش فوق اذعان می‌دارد كه هیات مدیره سرمایه‌گذاری سایبری با هدف نظارت بر این روش و هماهنگ ساختن سرمایه‌گذاری‌های مختلف در حوزه قابلیت‌های جنگ سایبری وزارت دفاع برپا خواهد شد.

ضرورت وجودی این هیات جدید از آن جهت است كه هزینه بیشتر ابزارهای جنگ سایبری كمتر از آن حدی است كه نظارت سایر برنامه‌ها نظیر برنامه اصلی دستیابی به ابزارهای دفاعی ضرورتی ندارد.

هیات مدیره سرمایه‌گذاری سایبری مشتركاً به ریاست "فرانك كندال"(Frank Kendall) معاون وزیر دفاع در حوزه شناسایی، فناوری و لجستیك، "جیمز میلر"(James Miller) معاون سیاسی وزیر دفاع و دریادار "جیمز وینفلد"(James Winnefeld) جانشین رئیس ستاد مشترك ارتش اداره می‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد كه برخی از ابعاد این پروسه جدید در حال اجرا است اما بسیاری از آنها منجمله تاسیس هیات نظارت ظرف شش ماه آینده تحقق می‌یابند.
[ چهارشنبه 30 فروردین 1391 ] [ 10:58 ق.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات