قرارگاه سایبری ثارالله
السلام علیک یا ثارالله

«رویترز» در گزارشی ضمن اشاره به نقش موثر مقام معظم رهبری در مذاكرات هسته ای پیش رو (مذاكرات 1+5) تلاش كرد دیدگاه های وی درباره مسائل هسته ای ایران را به تفصیل مورد بررسی قرار دهد.

این خبرگزاری به كار دشوار سازمان های جاسوسی آمریكا برای به دست آوردن شناخت لازم از رهبر كشوری كه با آن روابط دیپلماتیك ندارند، اشاره كرد و نوشت: «از آنجا كه آمریكا بیش از سی سال است كه با ایران روابط دیپلماتیك ندارد، آمریكایی ها كمتر فرصت انجام مشاهدات دست اول از رهبران ایران دارند. بدین ترتیب، سازمان های جاسوسی آمریكا مجبورند برای كسب شناخت از نظامی كه اطلاعاتی از آن در دست ندارند، به تحلیل های غیردقیقی بسنده كنند كه از راه دور انجام می شود.»
رویترز در ادامه به نقل از مقامات اسبق آمریكا و متخصصان امور ایران نوشت: آیت الله[العظمی] خامنه ای به شدت نسبت به غرب بدگمان است و بعید است كه وی در اثر فشارهای غربی ها به توافق با آنها رضایت دهد.
آقای «پست» موسس «مركز شخصیت شناسی و رفتار سیاسی» در سازمان «سیا» در مورد شخصیت آیت الله العظمی خامنه ای می گوید: «او همیشه نقش یك موازنه كننده را داشته است. وی منافع طرفین رقیب را در نظر می گیرد و راهی برای موثر بودن هر دوی آنها پیدا می كند.»«مركز شخصیت شناسی و رفتار سیاسی» سازمان سیا، اكنون وظایفش را در چارچوب واحد دیگری موسوم به «مركز تحلیل های پزشكی و روان شناسی» انجام می دهد.
در این مركز، پزشكان و روان شناسان تلاش می كنند برای رهبران سیاسی دنیا نیم رخ های شخصیت روان شناختی و سلامت جسمانی تدوین كنند.
متخصصان دیگری با تخصص های علوم سیاسی، روابط بین الملل، انسان شناسی و روان شناسی سیاسی نیز در واحد «مدیریت اطلاعات» سازمان سیا تلاش می كنند از رهبران سیاسی دنیا نیم رخ های شخصیتی تشكیل دهند و به سیاستگذاران آمریكا كمك كنند تا تصمیم های درستی در قبال این رهبران اتخاذ كنند.
این متخصصان تلاش می كنند نیروهای اثرگذار بر شخصیت یك رهبر سیاسی - از قبیل سوابق خانوادگی، موفقیت ها، شكست ها، تصمیم گیری وی در شرایط بحران و روابط وی با حلقه های درونی قدرت خودش - را در نظر بگیرند.
این گزارش در ادامه به نقطه نظرات آیت الله[العظمی] خامنه ای درخصوص حقوق هسته ای ایران می پردازد و می نویسد: با آنكه رهبر ایران به صراحت اعلام كرده است كشورش در جست وجوی سلاح هسته ای نیست، از همه خواسته است به حقوق هسته ای مردم ایران احترام بگذارند.
یكی از تحلیلگران مسائل خاورمیانه كه در دولت های پیشین آمریكا مشاور امور خاورمیانه بوده معتقد است: نگاه رهبر ایران به «قیام برای عدالت» و «حقوق هسته ای ایران» موضوعاتی هستند كه غرب باید برای تنظیم رویكرد خود در قبال مسائل هسته ای ایران در نظر بگیرد.
آقای «آلن لایپسن» نیز كه ریاست اندیشكده «استیمسون» را به عهده دارد و در گذشته معاون «شورای ملی اطلاعات» بوده است، می گوید: «از یك سو می بینیم كه وی (آیت الله خامنه ای) به نظام بین المللی هیچ اعتمادی ندارد، به آمریكا خوش بین نیست؛ اما اینطور هم نیست كه او بی گدار به آب بزند.»
این گزارش در پایان به نقل نظرات یك دیپلمات بازنشسته آمریكایی كه با مقام معظم رهبری ملاقات داشته می پردازد.
آقای «جان لیمبرت» كه در جریان تسخیر لانه جاسوسی دستگیر شده بود درخصوص ملاقاتش با آیت الله]العظمی[ خامنه ای می گوید: «او واقعاً تلاش نمی كرد مذهب مرا به چیز دیگری تغییر دهد. او بسیاری از عقده ها و نفرت هایی كه در بعضی از انقلابیون می بینیم را نداشت.»

[ چهارشنبه 30 فروردین 1391 ] [ 02:26 ب.ظ ] [ سرباز گمنام ]
درباره وبلاگ

نویسندگان
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات